انجمن دیتاسنتر ایران
انجمن دیتاسنتر ایران DataCenterForum.ir
اولین و تنها مرجع فارسی طراحی تخصصی دیتاسنتر DataCenter Design And Network Forum
صفحه اصلی
اخبار
بازارچه
مقالات
درباره ما
تماس با ما
آخرین اخبار:
آیا وجود یک مرکز SOC برای پایش متمرکز امنیت در مرکز داده الزامی است؟
SOC چیست؟
مفهوم SOC عموما در سازمان های بزرگ و مهم، از جمله ساختمان های دولتی و موسسه های مالی و ... بکار می رود. در سال های اخیر استقرار و راه اندازی یک مرکز SOC در سازمان های خصوصی نیز مقرون به صرفه شده و میزان هزینه اجرای آن کاهش یافته است. همچنین الزامات فنی و فضایی کوچکتری نسبت به گذشته مورد استفاده قرار می گیرد. از اینرو بسادگی می توان بیان کرد که SOC یک بخش مرکزی می باشد که مسئول تمام جنبه های امنیتی سازمان خواهد بود.
بنابراین حتی یک تجارت معمولی نیز به آن نیاز خواهد داشت از جمله برای امنیت لایه فیزیکی، دوربین های مانیتور کننده حوزه کاری، قفل درب ها، هشدار دهنده ها و برای امنیت داده، سرورهای فیزیکی، ارتباطات شبکه و ...مطرح خواهد شد. راه های زیادی برای دسترسی اطلاعات مهم وجود خواهد داشت از اینرو جنبه های زیادی برای امنیت مورد نیاز سازمان باید در نظر گرفته شود. همچنین امنیت مجازی مطرح می شود، از جمله فایروال و سیستم های حفاظت از دسترسی غیر مجاز، متدهایی که می تواند افراد را در اینترنت از دسترسی به امنیت آن ها و دستیابی به شبکه محافظت کنند.
با رشد و توسعه سازمان، این قابلیت های امنیتی در یک روش موردی و خاص منظوره، نمی تواند کارا باشد و در صورتی که یک مرکز واقعی برای حفظ امنیت سازمان وجود نداشته باشد، افراد با تجربه در حوزه IT مسئول فرایند های امنیتی خواهند شد. اما ممکن است توانایی پرداخت هزینه برای نگهداشت افرادی که بتوانند نظارتی در همه زمان ها را داشته باشند امکان پذیر نباشد و یا اگرچه سیستم تشخیص نفوذ، شبکه را از بعضی حملات محافظت می کند، اما احتمال امکان حضور افرادی در همه زمان ها برای بررسی log ها و تشخیص بدافزارها وجود نخواهد داشت و یا پورت های شبکه ممکن است طوری پیکربندی شده باشند که اجازه اتصال وسایل غیر مجاز را ندهند، اما امکان بررسی دائم مسیر یاب ها و سوئیچ ها، برای اطمینان از کارکردی درست، وجود نخواهد داشت.
بنابراین روش های امنیتی غیر متمرکز، کارا نمی باشد و همه این وظایف در حوزه SOC قرار خواهد گرفت که اکنون زمانی را برای اجرا و پیاده سازی یک مرکز SOC امکان پذیر می سازد.
نویسنده: م. تنابنده
ارسال کننده:
قیمت: 0  تومان
 
 
قوانین و مقررات
ثبت کالا در بازارچه
بازارچه
درخواست مشاوره
ثبت در دایرکتوری
عضویت در سایت
تماس با ما
همکاری با ما
 
 
معرفی سایت به دوستان
با تکمیل فرم زیر به راحتی می توانید وب سایت را به دوستتان معرفی کنید:
نام شما:
آدرس ایمیل شما:
آدرس ایمیل دوستتان:
   

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انجمن دیتاسنتر ایران می باشد.
All Right Reserved - DataCenterForum.ir
2015 - 2016
طراحی و اجرا توسط نوین پارمیس اتوماسیون اداری تحت وب