انجمن دیتاسنتر ایران
انجمن دیتاسنتر ایران DataCenterForum.ir
اولین و تنها مرجع فارسی طراحی تخصصی دیتاسنتر DataCenter Design And Network Forum
صفحه اصلی
اخبار
بازارچه
مقالات
درباره ما
تماس با ما
آخرین اخبار:
مرکز داده ای که از انرژی باد استفاده میکند
شرکت تولیدکننده نرم‌افزارهای سازمانی Salesforce از انعقاد قرارداد ۱۲ ساله با یک شرکت تامین کننده انرژی بادی خبر داد تا به موجب آن نیروی مورد نیاز برای مراکز داده خود را تامین کند.
بر اساس این توافقات قرار است Salesforce از مزرعه توربین‌های بادی که در منطقه ویرجینیای غربی آمریکا واقع شده است معادل ۴۰ مگاوات برق دریافت کند که این رقم از مجموع انرژی مصرفی در مرکز داده استیجاری این شرکت بیشتر است.
این خبر در حالی منتشر شده است که شرکت Salesforce در نظر دارد ۱۰۰ درصد انرژی مورد نیاز خود در بخش‌های مختلف را از منابع تجدیدشدنی به دست آورد.
لازم به ذکر است که Salesforce هیچ مرکز داده اختصاصی در اختیار ندارد. این شرکت مانند بسیاری از مراکز ارائه دهنده خدمات پردازش ابری فضای مورد نیاز خود را از اپراتورهای بزرگ مرکز داده اجاره می‌کند و بر این اساس هیچ مرکز داده‌ای برای خود نمی‌سازد.
شرکت Salesforce در مقابل مراکز داده اجاره‌ای قرارداد مجزایی را برای مصرف انرژی منعقد می‌کند تا برق مورد نیاز خود را بخرد. این شرکت هم‌اکنون تصمیم گرفته است این انرژی را از باد،‌ خورشید و دیگر منابع تجدید شدنی به دست آورد.
شرکت Salesforce در بیانیه جدید خود اعلام کرد که انرژی باد را جایگزین منابع سوختی تجدید نشدنی خواهد کرد و بر اساس پیش‌بینی‌های خود در نظر دارد ۱۰۰ درصد انرژی مصرفی در قسمت‌های داخلی را از منابع تجدید شدنی به دست آورد.
نویسنده: م. تنابنده
ارسال کننده: ZTE
قیمت: 0  تومان
 
 
قوانین و مقررات
ثبت کالا در بازارچه
بازارچه
درخواست مشاوره
ثبت در دایرکتوری
عضویت در سایت
تماس با ما
همکاری با ما
 
 
معرفی سایت به دوستان
با تکمیل فرم زیر به راحتی می توانید وب سایت را به دوستتان معرفی کنید:
نام شما:
آدرس ایمیل شما:
آدرس ایمیل دوستتان:
   

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انجمن دیتاسنتر ایران می باشد.
All Right Reserved - DataCenterForum.ir
2015 - 2016
طراحی و اجرا توسط نوین پارمیس اتوماسیون اداری تحت وب