انجمن دیتاسنتر ایران
انجمن دیتاسنتر ایران DataCenterForum.ir
اولین و تنها مرجع فارسی طراحی تخصصی دیتاسنتر DataCenter Design And Network Forum
صفحه اصلی
اخبار
بازارچه
مقالات
درباره ما
تماس با ما
آخرین اخبار:
درباره ما

انجمن دیتاسنتر ایران یک ارگان غیردولتی است که به همت اساتید دانشگاه و متخصصان فناوری اطلاعات به منظور ارائه خدمات فنی مهندسی ، پشتیبانی و مشاوره ای تشکیل گردیده است.


تاریخچه:

انجمن دیتاسنتر ایران به دلیل خلا موجود در زمینه وجود منابع فارسی در رابطه با طراحی مراکز داده ، در سال 87 اقدام به ترجمه استاندارد TIA-942 نمود.

به منظور دسترسی همگانی و توسعه دانش ، در تاریخ 26 بهمن 1388 اقدام به تاسیس سایت WWW.TIA942.IR نمود و از طریق این سایت ، ترجمه استاندارد مذکور را به همراه تجربیات چندین ساله کارشناسان خود در پروژه های اجرایی در قالب درس های هفتگی به صورت رایگان در اختیار عموم علاقه مندان قرار داد و اقدام به برگزاری دوره های آموزشی غیر حضوری برای علاقه مندان به طراحی مرکز داده به صورت رایگان برگزار نمود.


در طول مدت برگزاری دوره های غیر حضوری و پس از آن ، هزاران نفر از مدیران و کارشناسان فناوری اطلاعات از سراسر کشور از طریق ایمیل ، تلفن و شبکه های اجتماعی ضمن ابراز رضایت از انتشار ترجمه استاندارد ، اقدام به پرسش سوالات خود و دریافت مشاوره به صورت رایگان نمودند.


به منظور تجمیع دانش و تبادل نظر متخصصان ، در تاریخ 17 تیرماه 1392 سایت انجمن دیتاسنتر ایران به آدرس WWW.IRANDCF.COM تشکیل شد.

انجمن دیتاسنتر ایران تا زمان انتشار این مطلب (بهمن ماه 94) دارای بیش از 3400 نفر عضو میباشد که از طریق آن تعاملات بین اعضا و مدیران انجمن به خوبی در جریان است.


رسالت

رسالت انجمن دیتاسنتر ایران کمک به بازسازی و بروزرسانی مراکز داده و اتاق های سرور قدیمی به منظور بهره وری مصرف انرژی و کاهش مصرف سوخت و بالا بردن امنیت میباشد.


هدف

هدف ما تبدیل مراکز داده و اتاق های سرور به مراکز داده سبز (Green Datacenters) با همکاری متخصصان صنعت و دانشگاه با ارائه مشاوره و راه کارهای استاندارد میباشد.


ابزارها و راه کارها

ابزارهای رسیدن به این هدف شامل:

تولید و انتشار محتوای علمی در فضای مجازی

انتشارات

فعالیت در شبکه های اجتماعی

ارائه خدمات مشاوره ای

برگزاری دوره های حضوری اختصاصی سازمانی

برگزاری سمینارهای علمی آموزشی

دوره های آموزشی خصوصی و نیمه خصوصی

و ... با اخذ مجوز های مربوطه میباشد.


سایت حاضر به عنوان پرتال انجمن و مرجعی برای رجوع متخصصان و تامین کنندگان خدمات و تجهیزات مرکز داده در سال 1394 تاسیس شد.

خدمات قابل ارائه از طریق این سایت شامل مشاوره ، ارائه خدمات و کالاهای مورد نیاز در مرکز داده میباشد.


 

 
 
قوانین و مقررات
ثبت کالا در بازارچه
بازارچه
درخواست مشاوره
ثبت در دایرکتوری
عضویت در سایت
تماس با ما
همکاری با ما
 
 
معرفی سایت به دوستان
با تکمیل فرم زیر به راحتی می توانید وب سایت را به دوستتان معرفی کنید:
نام شما:
آدرس ایمیل شما:
آدرس ایمیل دوستتان:
   

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به انجمن دیتاسنتر ایران می باشد.
All Right Reserved - DataCenterForum.ir
2015 - 2016
طراحی و اجرا توسط نوین پارمیس اتوماسیون اداری تحت وب